Івано-Франківськ

Суд по “Лилику”: у Франківську відбулося перше засідання у гучній справі (ФОТО)

До справи долучили департамент культури, національностей та релігій ОВА.

222 2 scaled

В Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося засідання у справі щодо памʼятки архітектури – будинку на Шевченка, 12 (серед франківців – “Лилик”).

Новий власник камʼяниці Володимир Балагура подав до суду на міський департамент містобудування та архітектури, аби провести реконструкцію будинку.

Суть позову – про визнання протиправним і скасування рішення департаменту про відмову в наданні містобудівних умов і обмежень на реконструкцію будинку.

pNeFRAHT4o kfutdRuGZDQ scaled

Як нагадує “Репортер”, Володимир Балагура викупив будинок на Шевченка, 12 півтора року тому. Новий власник звернувся до департаменту, аби отримати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію.

Що відбулася під час судового засідання?  

Оскільки камʼяниця була внесена у 1994 році до реєстру памʼяток архітектури місцевого значення, у клопотанні йдеться про долучення департаменту культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА до розгляду справи в якості третьої сторони.

Представник позивача Євген Мануляк висловився проти долучення департаменту культури – мовляв, ця справа, то не сфера його компетенції.

Предмет розгляду справи – це компетенція департаменту містобудування і архітектури. З того клопотання не вбачаю, що права департаменту культури, як особи на стороні відповідача, будуть порушені. У нас є закон про регулювання містобудівної діяльності. У нашому випадку це питання є в компетенції департаменту містобудування. Ми проти такого клопотання“, – зазначив Мануляк.

sud 01

Представниця відповідача Наталія Шешурак, начальниця управління правової роботи департаменту містобудування та архітектури аргументувала клопотання тим, що обʼєктом є пам’ятка архітектури місцевого значення. Тому доцільним буде долучити до справи й департамент культури ОВА.

Суддя Юрій Бобров постановив клопотання задовольнити й долучити управління культури, національностей та релігій. Також на засіданні розглянули лист від обласної прокуратури, аби надати можливість ознайомитися зі справою представниці прокуратури – прокурорці відділу представництва інтересів держави у суді Наталії Андрусяк. 

Суд дозволив їй ознайомитися з матеріалами справи та визначитися, на якій стороні прокуратура буде залучена до розгляду справи.

У судовому засіданні оголосили перерву до 19 березня. Засідання відбудеться у кабінеті 114 о 10:00.

До теми

Представник інвестора Ярослав Яцишин пояснив, що будинок потребує реконструкції та перепланування. А в статусі памʼятки працювати буде складніше й дорожче. Водночас Яцишин запевняє, що будинок відновлять у тому ж зовнішньому вигляді, в якому він був. Багатоповерхівку, каже, на його місці зводити не планують.

Читайте також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено