Івано-Франківськ

Не працюють: у Німеччині заявили про проблему з українськими біженцями

Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала прискорити інтеграцію українців на ринку праці.

Не працюють: у Німеччині заявили про проблему з українськими біженцями

Працевлаштування українців залишається проблемою у Німеччині. Зокрема, мовний бар’єр залишається однією із найважливіших проблем, які заважають більшості українців знайти роботу на території ФРН. 

Так, серед 1,2 млн українців, які виїхали до Німеччини через війну, станом на початок лютого працювали лише 25%. Про це пише ПІК з посиланням на Главком. 

«Ми все ще занадто бюрократичні та негнучкі, коли йдеться про інтеграцію на ринок праці. Повинна бути можливість почати працювати без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів. Ми повинні підготуватися до того, що біженці з України продовжуватимуть прибувати до нас. Також наразі не очікується, що більшість українців найближчим часом повернеться на батьківщину», – заявив голова Асоціації міст та муніципалітетів Андре Берхеггер.

За його словами, заходи щодо інтеграції та вивчення мови мають здійснюватися паралельно з початком роботи. Глава Асоціації також зазначив, що вся система інтеграційних курсів для українців стагнує. За даними Федерального агентства зайнятості, у жовтні минулого року інтеграційні курси відвідували 129 тис. українців. З них 95 тис. завершили курси у лютому-березні, решта завершать до вересня 2024 року.

Знання мови – важливий чинник для працевлаштування, але не критичний. Наприклад, у Польщі 50% українців, які не знають польської, мають роботу. Серед тих, хто знає польську, працевлаштовані 80% українців.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено