
У Львові провели трансплантацію нирки 11-річному хлопчику. Посмертним донором став 13-річний підліток, який загинув внаслідок нещасного випадку.
Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова, пише ПІК.
У 4-річному віці львів’янин Юрчик переніс ангіну, яка дала тяжке ускладнення на нирки. У хлопчика розвинувся нефротичний синдром, і відтоді розпочалися роки лікування, постійних госпіталізацій та медикаментозної терапії. Попри зусилля лікарів, хвороба прогресувала.
У 9 років нирки дитини майже повністю перестали працювати. Організм почав накопичувати рідину, з’явилися сильні набряки, а показники креатиніну досягли критичного рівня. Єдиним шансом підтримувати життя став гемодіаліз — очищення крові за допомогою апарата, яке хлопчик проходив через день по чотири години.
Тривале лікування виснажило дитячий організм: Юрчик перестав рости, кістки стали крихкими, а постійно підвищений тиск створював загрозу для серця.
Переломним моментом став березень, коли родині повідомили про можливість трансплантації. Донором став 13-річний підліток, який отримав несумісну з життям травму. Його батьки дали згоду на посмертне донорство, завдяки чому вдалося врятувати життя чотирьох дітей.
Мама Юрчика каже, що родина безмежно вдячна батькам донора за шанс на нове життя для сина.
Операцію з пересадки нирки провели фахівці Центру трансплантології та дитячої лікарні Святого Миколая у Львові.
На наступний день після операції, Юрчик, якому раніше не можна було пити більше 200 мл рідини на день, сказав: “Мамо, яка смачна вода! Я справді тепер можу пити стільки, скільки хочу?”.
Читайте в ПІК:
- У трьох населених пунктах Прикарпаття проведуть “Дні здоров’я”: графік
- На Прикарпатті за тиждень на 20% зросла захворюваність на вірусні інфекції
- У Львові 13-річній дівчинці пересадили нирку від батька та частину печінки від матері