Влада: ЦВК, попри хлопців у спортивних костюмах, поставила крапку
Прикарпаття на цьому тижні вкотре почуло новину про результати проміжних виборів народного депутата України в окрузі №87, які відбулися ще 28 березня. Будемо вважати, що цього разу вердикт остаточний. Як писала ПІК, ЦВК назвала Василя Вірастюка народним депутатом.
Що було причиною такого довгого шляху до визнання, частково сказав навіть сам Президент України Зеленський, розповідаючи на великій пресконференції у столиці про свої два роки роботи на посту глави держави.
“Чому в цьому регіоні були правоохоронці? Тому що приїхали з паном Шевченком 200 людей зі зброєю в спортивних костюмах. Приблизно таких, як на Майдані був створений Антимайдан і приїжджали люди в спортивних костюмах. Це не є суспільство. Але це громадяни України. Суспільство обрало Вірастюка, а працювати на дільниці не давали саме ці молодчики”,– сказав Президент.
Детальніше читайте тут.
Що стосується президентства Володимира Зеленського, то тут ситуація неоднозначна. Попри те, що чверть опитаних оцінюють другий рік його правління на відмінно або добре, 34% – задовільно, 42% – незадовільно або жахливо, рейтинг Президента зростає і порорджує цікаві прогнози.
Історія та сьогодення: Великий Галич та бруківка у Франківську
Великий Галич: 2023 року виповниться 1125 літ з часу першої згадки про це – одне з найдавніших міст України.
Міська влада Галича виступила з ініціативою: звернутись до Кабінету міністрів України, щоб включити ювілей міста у перелік дат та ювілеїв, які 2023 року відзначатимуть в Україні на державному рівні.
Це означає, що Прикарпаття покладає надію, зокрема, на великі державні кошти для підготовки до ювілею. Що передбачає ця підготовка, журналісти ПІК розповіли своїм читачам одразу після великої наради, що відбулася в понеділок у Галичі. Дивіться у відеосюжеті.
Тим часом у Франківську знайшли старе дорожнє покриття з трилінки, як свідчення недалекого минулого Станіславова. Історичну знахідку виявили під час ремонтних робіт на вулиці Донцова.
Трилінка — бетонна плитка для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника. Як довела історія, тимчасові дороги з «трилінки» здатні служити понад 80 років. Тепер мерія Франківська у роздумах, як використати унікальну історичну знахідку.
“Її за радянських часів закатали шарами асфальту! Зараз дивимось як вона збереглась та думаємо варіанти як використати цілісні частинки. Чи там уся вулиця, чи лише частина брукована “трилінкою”, – зазначив у коментар міський голова Руслан Марцінків.
Здоров’я: апаратура для лікарні та безплатна діагностика меланоми
Цього тижня у Косівській лікарні встановили нові рентгенапарат, комп’ютерний томограф і УЗД. Чин освячення звершив отець Іван Близнюк.
“Такі позитивні зміни у цьому закладі охорони здоров’я стали можливими завдяки урядовій програмі, яка передбачала закупівлю сучасного медичного обладнання для українських лікарень. Кошти з державного бюджету спрямовувалися на обладнання для відділень екстреної медичної допомоги в опорних лікарнях госпітальних округів”, – зазначають в районі.
До слова, минулого року в досить стислі терміни у Косівській ЦРЛ вдалося провести капітальний ремонт приміщень медичної допомоги.
“Онлайн День меланоми”: прикарпатці зможуть безплатно обстежити шкіру.
Працівники кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету з нагоди Днів боротьби з меланомою пропонують людям безплатно пройти обстеження новотворів шкіри, що потребують огляду.
Для проходження огляду необхідно в періодз 24 по 28 травнянадіслати на електронну поштуmelanomaday2021@gmail.comкоротку інформацію про себе (прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, контактний номер телефону та електронна адреса), а також прикріпити до листа якісні фото утворення,котрі ви бажаєте проконсультувати.. Також можна заповнити Google-форму запосиланням.
Новини, що надижають: рекорд України у Калуші та особлива школярка з Франківська
Найбільш піднесеним на Прикарпатті був цього тижня четвер – Всесвітній день вишиванки. Зранку усі вітали один одного зі святом, зізнавалися журналістам ПІК, скільки вишитих сорочок мають у своєму гардеробі, гордилися, що прикарпатські рятувальники, перебуваючи у відрядженні в Польщі, й там одягли українські вишиванки (на фото).
Та найголовніша подія відбулася 17 травня у Калуші.
З нагоди Дня вишиванки у Калуші встановили рекорд України – “Найдовший рушник”. Рушник, виготовлений за старовинною технікою фелтингу, завдовжки 11 м 79 см та завширшки 2 м 1 см створили працівники Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша.
“Ми довго радилися, думали створити щось цікаве, креативне, щоб місто прославилося. Порадившись, ми вирішили виготовити такий великий рушник у техніці фелтингу, що в перекладі означає “валяння”, — сказала майстриня та відповідальна за процес роботи Юлія Олінкевич.
Сумні події: жахлива ДТП на Долинщині та подвійне вбивство у Франківську
ДТП. У четвер, 20 травня, близько 22:09 в селі Шевченкове, Вигодської ТГ із моста впав у річку вантажний автомобіль-лісовоз, у салоні якого перебувало троє людей. Двоє – загинули. Це водій 1979 року народження, мешканець села Лолин та 27-літній пасажир, мешканець села Підліски. Ще одного пасажира 1991 р.н. госпіталізували. Попередньо: водій не впорався з керуванням і «КамАЗ» з моста впав у річку.
“Причиною ДТП може бути неправильне навантаження автомобіля лісодеревиною, що призвело до його перекидання“, – кажуть правоохоронці.
Вбивство. Оперативні працівники за «гарячими слідами» розшукали та затримали в Івано-Франківську чоловіка, який підозрюється у вбивстві двох місцевих мешканців 1975 та 1986 р.н.
17 травня, близько 5 год ранку надійшло повідомлення до поліції, що в обласному центрі виявили тіла двох чоловіків в ліфтовій шахті об’єкта незавершеного будівництва. На тілі були ознаки насильницької смерті.
“Правоохоронці попередньо встановили, що злочин трапився 14 травня, затриманий разом із загиблими розпивали спиртні напої на території однієї з місцевих недобудов. Між ними виник конфлікт, в ході якого зловмисник наніс чоловікам удари ногами й руками. Потім, ймовірно, з метою приховати сліди злочину, скинув тіла в ліфтову шахту недобудови і з місця події втік”, – повідомляла поліція.
Згодом зловмисника затримали.
Інформацію про кримінальні злочини публікуємо з метою профілактики подібних. Хоча, як кажуть люди, на все воля Божа.
Духовність: Церква – це не музей для святих. Церква – це лікарня для розбитих…
ПІК склала цього тижня підбірку найдавніших дерев’яних церков Прикарпаття, які мають багату історію та щонеділі, а особливо у свята, збирають багато вірян.
В цьому числі: Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Тисмениці (вулиця Монастирська, 3), Церква Різдва Богородиці у Ворохті, Церква Різдва Христового у Рожнятові (вулиця Січових Стрільців) та ще сім інших храмів. Переглятьте на сторінці ПІК, почерпніть цікаву інформацію та помоліться за добрий прийдешній тиждень у житті прикарпатців.
Читайте також:
- 4-місячному українцю вколять “найдорожчі ліки у світі”. Як вдалось зібрати 60 млн
- Понад 1000 зразків писанок: на Прикарпатті презентували мистецький альбом (ФОТО)
- У Долинській лікарні відремонтують відділення екстреної допомоги
- Рогатинський голова подарував вишиванки двом немовлятам у пологовому відділенні лікарні
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram