Івано-Франківськ

Стали відомі умови, за яких Україна отримає 1,2 млрд євро позики від ЄС

Половину коштів Брюссель погодився перерахувати відразу, а от для отримання наступних 600 млн Україна має провести низку реформ. 

Як писала  вчора ПІК, Україна отримає 1,2 млрд євро допомоги від Європейського Союзу (ФОТО)

Тепер стали відомі умови отримання коштів.

Про це повідомляє Українська правда, пише ПІК.

Передбачаються такі зміни:

  • Україна зобов’язалась здійснити повне перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

“Відбір її членів має проводитися спеціально створеною конкурсною комісією із міжнародною участю. Крім того, у судовій системі має бути створена Комісія з питань доброчесності та етики, завданням якої є перезавантаження Вищої ради правосуддя. У складі комісії також мають бути міжнародники”, – йдеться у повідомленні.

  • Україна має завершити атестацію прокурорів на регіональному рівні та розпочати процес атестації на місцевому рівні, а також завершити та запустити в роботу автономний реєстр справ, які розслідуються НАБУ/САП.
  • Уряд має завершити практику “коронавірусних конкурсів”, за якої на посади вищого рівня призначали без відбору, та заповнити всі “тимчасово призначені” посади.
  • Також уряд має реформувати податкову та митну адміністрацію.

“Має відбутися повноцінний конкурсний відбір керівників митниці та податкової, а також структурні зміни у цих службах, включаючи вдосконалення системи моніторингу ПДВ, впровадження електронних касових реєстраторів тощо. Кабінет Міністрів має ухвалити рішення про ліквідацію податкової міліції. Натомість Рада має ухвалити закон про створення нового політично незалежного агентства для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів із чітким розмежуванням його компетенції з СБУ та національною поліцією. Йдеться про Бюро фінансових розслідувань або його аналог”, -йдеться у повідомленні.

Не забули в ЄС і про Коломойського та Приватбанк, які не названі напряму, але натяки на них читаються, йдеться у статті.

“Україна має продовжити “докладати зусиль для відновлення активів у державних банках, використовуючи усі існуючі інструменти для врегулювання проблемних активів, у тому числі шляхом проведення дій через суди та кримінального переслідування, де це необхідно”, – йдеться у меморандумі з ЄС.

  • МОЗ має передати усі централізовані закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та індивідуальних засобів захисту у новостворене ДП “Медичні закупівлі України” – за винятком закупівель, що проводяться через спеціалізовані міжнародні закупівельні організації.
  • Кабмін має продовжувати реформувати систему корпоративного управління держпідприємств відповідно до принципів ОЕСР. У тому числі мають бути створені наглядові ради на професійних засадах та призначене за конкурсом вище керівництво 10 найбільших державних підприємств.

Денис Шмигаль у розмові з журналістами в Брюсселі припустив, що умови можуть бути виконані на початок 2021 року. Брюссель ще оптимістичніший – там вважають, що Київ може виконати вимоги вже до кінця року.

Читайте також:


Приєднуйтесь до нас
 у FacebookInstagram , Youtube та Telegram

 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено