Івано-Франківськ
1.84
USD: 27.65
EUR: 33.45

“Рейди по Буковелю”: чи виявили інспектори порушення карантинних обмежень

Перевірку провели майже на 100 об'єктах та виявили шістьох порушників.

Як повідомляла ПІК раніше,  головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко анонсував перевірки на гірськолижних курортах Прикарпаття. Їх розпочали 15 січня. Перевіряють заклади харчування та розважальні центри.

Як дотримуються карантину лижники та чи справді на Буковель завітали перевірки, дізнавалась журналісти”5 каналу”.

Вранці, 15 січня, на гірськолижний курорт із перевіркою завітали працівники Держспоживслужби. Шість груп інспекторів розділилися по всій території курорту. Першими в поле зору інспекторів потрапляють ресторани.

Адміністратор одного із ресторанів повідомив:

“До нас заходять, ми приймаємо замовлення, чекають на вулиці, і ми виносимо в пакетах на вулицю із собою тільки”.

Окрім того, перевіряють на дотримання локдауну – і заклади харчування в готелях та пункти оренди лижного спорядження.

Упродовж дня рейд-групи проінспектували близько сотні об’єктів, а виявили лише шістьох порушників. Інспектори кажуть, підприємці підготувалися, бо знали, що буде перевірка.

“В цілому ситуація контрольована, як збоку власників закладів. Так збоку адміністрації Буковелю значна частина закладів закрита і не працює. Але є такі, що працюють. Нині ми проводимо роз’яснювальну роботу”, – розповів заступник начальника Держспоживслужби Івано-Франківської області Микола Сендецький.

Повідомляється, що зачинилися навіть ятки з їжею та напоями на вуличному ярмарку. Нині тут працюють поодинокі підприємці. Не на камеру один із працівників розповів, що всі зачинилися вимушено через те, що на курорті відбувається перевірка. Якщо заклади харчування хоч якось можна проконтролювати, то найбільше порушення карантину біля підйомників.

“В принципі, ми не можемо змусити людей це робити, але ми постійно наголошуємо на тому, наскільки це важливо – зберігати дистанцію та масковий режим”, – розповіла Олександра Цуруль, керівниця служби прийому та розміщення готелів Буковель.

Щоправда, нині скупчення не такі, як минулих вихідних, коли лижні траси випробовував і сам президент. Тоді, щоби сісти на крісла підйомника, люди чекали подекуди близько години. Самі ж відпочивальники і не намагаються дотримуватися дистанції в чергах, кажуть – свіже повітря та лижні балаклави вбережуть від коронавірусу.

Туристка Ірина зазначає, що тут центр, тому тут такі черги.

“На інших підйомниках таких черг нема. Всі у балаклавах, масках, всі чемні. Ніхто нікому не заважає, не штовхається”, – додає вона.

Більше незручностей для туристів створив локдаун, який змусив зачинити заклади харчування. Їсти на десятиградусномі морозі не зовсім комфортно, обурюються лижники.

Також туристка Ірина розповідає, що все приходиться замовляти в номер.

“В номер, у пластиковому посуді. Це якось не те. Не дуже хочеться їсти з такого. Але шо вдієш, дитину треба готувати, їсти самому”, – підсумовує вона.

Чи запрацюють ресторани у звичному режимі попри локдаун – невідомо. Імовірно, так, кажуть інспектори Держспоживслужби. Та чи ризикнуть – невідомо. Рейди, кажуть, тепер проводитимуть частіше.

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено