Назаренко був відомим франківським фотохудожником, одним із фундаторів Національної спілки фотохудожників в Україні.
Його називають патріархом української фотографії. Роботи Назаренка вигравали чимало міжнародних конкурсів. Він був майстром, зокрема, у жанрі академічного портрету. Йому завжди вдавалося розкрити внутрішній світ людини у своїх знімках.
Серед робіт Назаренка чітко виділялися портрети мужчин: своєрідна глибина індивідуальності, делікатний рисунок форми. Цілком інших підхід був до жіночих портретів: легкі, пастельні, поетизовані.
“Тато рано осиротів і був мало зігрітий любов”ю у воєнному дитинстві. Мабуть, звідси стільки розуміння і любові у кожному дитячому портреті… Дуже бережно-шанобливо відносився до старших людей, чиї портрети вражають надзвичайною глибиною… Просто був закоханим у свою справу. Просто любив життя і людей”, – пригадує Ольга Назаренко, донька митця.
В Івано-Франківську Степан Назаренко був директором та фотомайстром відомого та популярного салону «Горизонт». Свого часу він був найбільшим у Західній Україні.
«Горизонт» – фотомайстерня, в якій фотографувалися тисячі людей. Тут можна було побачити зразки шедевральних фотопортретів, зроблених Степаном Григоровича», – пригодує Liuba Zorina.
Там кілька поколінь франківців знімали свої найщасливіші миті життя – дні народження, випускні, весілля. Там роками і працював й працював Степан Назаренко.
«Це був митець від Бога, а похід в його фотосалон-це було свято, його підхід до дітей для фотографування-це магія казкаря. Тепер такого фотосалону і такого майстра не має», – наголошує Наталия Гайналь.
П.С. У 2003 році «Горизонт» закрили, а з ним й відібрали в Степана Григоровича роботу усього життя. Його не стало 24 березня 2006 року.
Довідково:
Степан Назаренко був одним із фундаторів Національної спілки фотохудожників України (грудень 1989 р.), першим головою її обласної організації. Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника (1998 р.), почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.
У матеріалі використані світлини з Фотоархіву Степана Назаренка та з особистого архіву Ольги Назаренко.
Читайте також:
- Назад у минуле: кафе “Чанахи” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: жива музика і танці в старому Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад у минуле: лазня на Низовій та бар “Ватра” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад у минуле: улюблена “Молочка” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: кафе “Юність” на “стометрівці” у Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: торговий центр “1000 дрібниць” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: кав’ярня “Білий камінь” в Івано-Франківську (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг