Івано-Франківськ

На Прикарпатті побудували дорогу за унікальним проєктом (ФОТО)

Вартість проєкту склала 22 мільйони гривень, процес будівництва є цілком екологічним.

nova doroga scaled

На Прикарпатті реалізували унікальний для України проєкт – ДТЕК Енерго за 22 мільйони побудувала  900 м дороги в районі Бурштинської ТЕС з використанням золошлаків, продукту згоряння вугілля.

Проєкт може стати прецедентом для подальшого розвитку інфраструктури і застосування золи у якості замінника традиційних будівельних матеріалів, повідомляє Департамент  комунікацій компанії, пише ПІК.

Budivnytstvo dorogy z vykorstannyam ZSHM scaled

В 900-метровій ділянці дороги використано 300 тон сухої і вологої золи. Вартість проєкту склала 22 млн грн.

2 Sumish vykorystanoyu v nij vologoyu zoloyu scaled

“Будівництво відбувалося за підтримки науковців. Дорожній науково-дослідницький інститут ім. Шульгіна провів дослідження і випробовування золи у власній лабораторії. Вчені дійшли висновку, що асфальтобетони, виготовлені на основі золи винесення, не поступаються за якостями традиційним асфальтобетонам. На основі рекомендацій інституту ім. Шульгіна інший державний інститут, «Укрдіпродор», розробив проєкт будівництва дороги”, – йдеться у повідомленні.

Золу застосовано як в основі під асфальтобетонне покриття, так і в самому покритті. В нижньому шарі-основі – 25% зволоженої золи. Тут її  використано в якості замінника піску. В верхньому шарі зола міститься у складі асфальтобетону – замість традиційного мінерального порошку. Зола значно дешевша, ніж цей порошок, тож з економічної точки зору «золошлакові» дороги є доцільні.

3 Demontazh starogo asfaltnogo pokryttya ta zapysannya jogo pishhano gravijnoyu... scaled

“Ця дорога – наш «експериментальний зразок», який має показати, як можна ефективно утилізувати відходи вугільних станцій, будувати якісні та дешеві дороги та одночасно покращувати екологію. ДТЕК Енерго – енергетичний бізнес, який зараз стає більш екологічним, ефективним та технологічним», – зазначив Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго.

Щороку в Україні утворюється 6-7 млн тон золошлакових відходів. Поки вугілля буде основним джерелом енергії, вони утворюватимуться всюди, де працюють вугільні ТЕС. В Європі до 92% золошлаків утилізується.

В Україні поки зарано говорити про такі цифри, однак золошлакові матеріали вже успішно використовуються у виробництві цементу, бетону, будівельних сумішей, а відтепер і в дорожньому будівництві.

Застосування відходів одних виробництв в якості сировини для інших, в тому числі для інших галузей   – головний принцип циркулярної економіки, яка є основою для сталого розвитку країн і підприємств.

Читайте також: 

Депутати з Прикарпаття вимагають провести перевірку на Бурштинській ТЕС

Замінування Бурштинської ТЕС – знайшли зловмисника

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  TelegramНовини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено