Івано-Франківськ

Доступ до святині: УГКЦ хоче отримати право служіння в Почаївській Лаврі

Наразі Почаївська лавра, що на Тернопільщині перебуває в оренді у УПЦ Московського патріархату.

Доступ до святині: УГКЦ хоче отримати право служіння в Почаївській Лаврі

Українська греко-католицька церква хоче отримати право проводити богослужіння у Почаївській лаврі, але не претендує на жодне майно православних братів. Про це в інтерв’ю виданню “Українська правда” сказав глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, пише ПІК.

“Нашу церкву в Російській імперії ліквідували ще 1839 року. І все наше майно віддали православним. Якби ми сьогодні почали вимагати повернення нам того всього майна, ми би почали чергову хвилю релігійної війни”, – зазначив Блаженніший Святослав.

Водночас, Шевчук підкреслює, що Почаївська лавра – це “історично великий духовний центр нашої церкви”.

“Дослідники київського християнства у Речі Посполитій говорять, що колись була неписана домовленість між православними у Києво-Печерській Лаврі і греко-католиками у Почаївській Лаврі щодо друку літургійних книг. Те, що друкували в Почаєві ми, того вже не друкували православні в Києво-Печерській Лаврі. Чому? Бо тими книгами ми обмінювалися. Почаївська Лавра була унікальним центром музичної культури, духовної, релігійної та міжнародної”, – наголосив глава УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава, наразі не здійснюється ніяких конкретних кроків, щоб отримати доступ до служіння, адже поки що церква не чула “про якісь конкретні кроки щодо зміни статусу цього місця”. Він зауважив, що одна річ – майнові претензії, а інша – право молитися там, де молилися наші предки. Саме тому УГКЦ хоче мати доступ до своєї історичної святині.

До слова, Почаївська Успенська лавра  — православний чоловічий монастир у ПочаєвіКременецький районТернопільська область, зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври, України. Тривалий час — василіянська обитель. На території лаври розташована Почаївська духовна семінарія. Монастир перебуває в оренді Української православної церкви МП.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено