Івано-Франківськ

Потреби України у відновленні можуть перевищити $600-750 мільярдів, – Шмигаль

Було визначено п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови.

1675167497 641 scaled

Потреби України у відновленні станом на червень 2022 року оцінювалися Світовим банком та Єврокомісією в 350 млрд доларів. Зараз ця сума може перевищити 600-750 млрд доларів.

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття бізнес-форуму «Швидке відновлення України», що проходить у Люксембургу, пише ПІК з посиланням на Урядовий портал.

«Коли ми говоримо про відновлення, то думаємо не лише про далеке майбутнє. Відбудову слід починати вже зараз. Адже від цього залежить життя та здоров’я мільйонів людей», — наголосив Денис Шмигаль.

Як зазначив Прем’єр-міністр України, було визначено п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови.

Перший — енергетика. За словами Дениса Шмигаля, внаслідок російських атак уражено понад 400 об’єктів електро- й теплопостачання. Він підкреслив, що Україна прагне не просто відновити енергетичну мережу, а децентралізувати, що зробить її менш вразливою та гарантує наявність електроенергії в оселях українців та на підприємствах.

«Другий пріоритет — житло. На кінець минулого року збитки від руйнувань житлового фонду складали 54 млрд доларів. Пошкоджено або зруйновано 150 тисяч будинків. Їх відновлення стане передумовою для повернення сотень тисяч українців із закордону», — сказав Прем’єр-міністр України.

Третій пріоритет, за його словами, гуманітарне розмінування. Понад 30% території України забруднено російськими снарядами і для її очищення потрібно щонайменше 5 років: «Робота вже триває, але потрібні ресурси, аби вона йшла інтенсивніше».

Четвертий пріоритет, як зазначив Шмигаль, критична та соціальна інфраструктура: дороги, мости, комунальні об’єкти, мережі постачання води, тепла та газу, школи та лікарні. П’ятий пріоритет — допомога приватному сектору.

Прем’єр-міністр України підкреслив, що ці плани мають бути підкріплені фінансовими ресурсами. Насамперед конфіскованими російськими активами. Також це будуть кошти державного бюджету, міжнародних партнерів і донорів на платформі United24.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено