Івано-Франківськ

У Верховній Раді заявили, що не ініціюватимуть закриття єдиного телемарафону

Проте телемарафон може “не пережити” наступний рік, якщо не стане якіснішим.

У Верховній Раді заявили, що не ініціюватимуть закриття єдиного телемарафону

Очільник комітету Верховної Ради з питань свободи слова, нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що не ініціюватиме закриття єдиного телемарафону. Нардеп зауважив, що чимало колег-нардепів звертались до нього з проханням заявити про закриття єдиного телемарафону.

Але Юрчишин наголосив, що “не збирається цього робити взагалі”. Про це пише ПІК з посиланням на Букви.

“Не комітет цей марафон починав, не комітету його закривати. Проте, якщо ми не зробимо його якіснішим, він просто себе вичерпає. І якщо за наступний рік ми не знайдемо варіанти, як вдосконалити телемарафон, я не переконаний, що він цей рік переживе”, — сказав народний обранець.

На думку Юрчишина, створення єдиного телемарафону під час повномасштабного вторгнення – правильне рішення, адже тоді всім потрібна була інформація про те, що відбувається у зоні бойових дій і телемарафону люди могли довіряти за замовчуванням.

Нардеп додав, що у певний час телемарафон виконав свою функцію, проте зраз, за даними статистики, рейтинг телемарафону падає.

“Ми інвестуємо гроші в інформаційну безпеку, але механізм, яким, власне, ця безпека мала би забезпечуватись, не настільки ефективний, як був раніше. Що ж потрібно зробити? Проаналізувати, зрозуміти, що не працює і чи можна це виправити. Якщо не можна виправити, будемо шукати інші варіанти. До того моменту, поки немає іншого сценарію, користуємося і дивимося те, що маємо”, — сказав Юрчишин.

На думку нардепа, канали телемарафону повинні збалансованіше подавати інформацію, адже на початку його створення було більше оптимістичних повідомлень.

“Марафон засновувався в період, коли потрібна була мобілізація населення, і він спрацював. Зараз ми розуміємо, що війна буде тривати довго, тому нам потрібно запровадити механізми більш збалансованої подачі інформації”, — сказав нардеп.

Він пояснив, що коли в етері телемарафону розповідають про знищені російські ракети та БпЛА – це позитив. Водночас негативна інформація – втрати військових, втрати позицій тощо – не розголошується, аби захищати суспільство та військових.

“Нехай ворогу буде важче отримати інформацію про нас. Але українські журналісти мають формувати нашу позицію щодо фронту. Якщо вони не будуть цього робити, її формуватиме Росія”, — сказав Юрчишин.

Читайте також у ПІК: 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено