Дата народження театру – 6 березня 1945 року. В обласній газеті було надруковано оголошення:
“Станіславське обласне відділення у справах мистецтв, Станіславська обласна філармонія оголошують набір в обласний ляльковий театр акторів-чоловіків та жінок-актрис. Адреса контори філармонії: вул. Червоноармійська, 1. Прийняті на роботу забезпечуються квартирами, столовою“.
У 70-х роках театр знаходився в одноповерховій хатинці без сцени, де була одна кімнатка для репетицій і кілька майстерень на теперішній вул. С. Бандери.
Але 24 квітня 1981 року у ляльковиків настало довгоочікуване свято: відбулося урочисте відкриття стаціонарного приміщення театру по вул. Незалежності, 10-а.
На хвилі державного суверенітету 27 лютого 1991 року Постановою Ради Міністрів Української РСР № 47 театру присвоєно ім’я Марійки Підгірянки (до цього театр був імені Павлика Морозова).
Та через два роки колективу довелось розпрощатися з чудовим приміщенням, де були більш-менш належні умови для роботи: сцена, майстерні, затишне фойє і кімната природи для зустрічі маленьких глядачів.
Старовинна будівля (збудована у далекому 1874 році за ініціативою бургомістра Станиславова І.Камінського) буквально завалилася…
Працівники залишились під відкритим небом. Почалися довгі ходіння по кабінетах влади різних рівнів… У результаті – театр опинився у ролі “приймака” Народного дому № 1. А далі – знову відселення. Ляльковики вкотре опинилися під чужим дахом, але й те завдяки отцеві-митрату Миколі Сімкайлу, який надав приміщення Катехитичного центру для показу вистав.
Єдиним місцем, де могли б спокійно працювати, залишилася частина колишнього приміщення театру по вул. Незалежності, 10-а, хоч воно потребувало, капітального ремонту. Театр ляльок повинен бути в центрі міста – такою була думка колективу.
І 1999 року поселилися поряд зі своєю рідною самотньою залою по вул. Січових Стрільців, 27-а у колишньому приміщенні міської прокуратури. Нескінченно довго тягнувся ремонт глядацької зали, фойє та сцени.
І от після проведення довготривалого капітального ремонту і реконструкції зали та виробничих приміщень 1 червня 2005 відбулося урочисте відкриття театру, приурочене 60 річчю театру від дня заснування. Відтоді театр не змінює своєї прописки.
Як бачимо, у театральній історії було чимало радісних і прикрих подій, проте, незмінним залишилось одне – бажання творити свято для своїх маленьких глядачів.
ПІК пропонує поглянути, які змінилося приміщення театру за совітів, та нині:
Матеріал проілюстровано світлинами І. Панчишина, І. Роп’яника, С. Назаренка, В. Миговича, а також групи “Ретро Франківськ”.
Читайте також:
- Було-стало: мікрорайон Майзлі в Івано-Франківську (ФОТО)0
- Було-стало: аптека “Під ангелом” на вулиці Собеського (ФОТО)
- Було-стало: Будинок фабрики індпошиву одягу в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: Музей історії релігії та атеїзму в Івано-Франківську (ФОТО)
- Було-стало: кінотеатр Шевченка в Івано-Франківську (ФОТО, ВІДЕО)