У 2000-х роках це була суцільна руїна, яку згодом знесли. Натомість у 1960-70-х роках минулого століття більш видовищного залу в Івано-Франківську не було…
До побудови драмтеатру – велична споруда використовувалася для проведення спортивних заходів, відтак мала гучну назву “Палац спорту”. Окрім того, у ній відбувалися концерти естрадних виконавців.
А після трансформації місць для сидіння, перетворювався в арену спортивних змагань з боксу, гандболу, волейболу та інших.
“Цей манеж, як концертна зала, був найбільшою принадою для гастролюючих по Союзу у 60-70 роки виконавців та груп. Тому у Франківську майже завжди було куди сходити ввечері“, – пригадує Володимир Жуковський.
І справді, кількість тогочасних зірок, які відвідали із виступами провінційний Франківськ, просто зашкалювала. Скажімо на початку 70-х в «Палац спорту» виступали ансамбль ім. Верьовки, квартет “Явір”, театр “Ромен”, Московський мюзик-хол, Штепсель і Тарапунька, танцюрист Есамбаєв.
“Коли в моду в середині 70-х увійшли дискотеки, у літній період вони були в парку ім. Шевченка, а в холодний період – в Палаці спорту. Там проходили вечорами дискотеки. Танцювальна музика з дисків і бобін чергувалася з виступом ВІА. Цікавими були на сцені танці дівчат з “театру тіней“, – розповідав Роман Ситник.
А от у 80-ті гостями обласного центра Прикарпаття були такі виконавці, як «Веселие ребята», “Цветы”, “Ариель”, “Пісняри”, “Добрі молодци”, Софія Ротару та інші. Як тоді жартували, не була лиш примадонни Пугачової.
“А ще тут виступали тодішні радянські знаменитості з Москви Клавдія Шульженко, Генадій Хазанов, Георгій Віцин та інші“, – каже Ігор Роп’яник.
У вільний від концертів час крісла в приміщенні прибирали та воно перетворювалося на чудовий спортзал.
Але у 90- споруда вже настільки морально застаріла, що проводити концерти там стало небезпечно.
А коли на початку 2000-х перестала діяти військова частина, територію (разом із манежем) продали, а у 2017 році знищили й сам “Палац спорту”.
Чому спортивно-концертний зал називали “конюшня”?
Вперше вона з’явилася на мапі Станиславова у 1904 році. Як писав краєзнавець Іван Бондарев, поруч була кавалерійська частина, тож у споруді, яка розмірами переважала авіаційний ангар, влаштували манеж.
У негоду та взимку солдати об’їжджали в ньому коней, відпрацьовували елементи верхової їзди.
За Польщі там тренувалися військові Шостого полку уланів. Офіцер Казимир Сускі навіть брав участь в Олімпіаді в Парижі 1924 року – у номінації «кінний спорт».
А ще, там влаштовували грандіозні полкові святкування:
У матеріалі використані світлини Валерія Пріяткіна-Немого, Сергія Петрицького, Юлії Басараб, а також з групи “Ретро Франківськ”
Читайте також:
- Назад у минуле: кафе “Чанахи” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: жива музика і танці в старому Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад у минуле: лазня на Низовій та бар “Ватра” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад у минуле: улюблена “Молочка” в Івано-Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: кафе “Юність” на “стометрівці” у Франківську (ФОТО)
- Назад в минуле: торговий центр “1000 дрібниць” в Івано-Франківську (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг