Івано-Франківськ

Будуватимуть п’ять ядерних енергоблоків: окремо розглянуть варіант за заході України

Насамперед повідомляють про створення двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС та по одному на інших станціях.

kotin b scaled

НАЕК Енергоатом та американська компанія Westinghouse працюють над будівництвом п’яти ядерних енергоблоків в Україні. Йдеться про створення двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС та по одному на інших станціях.

Як локації розглядають район Чигирина, а також Одеську область, повідомив президент Енергоатому Петро Котін в інтерв’ю виданню Тиждень, пише ПІК.

«Ми будуватимемо п’ять енергоблоків за проектом АP-1000. Це проект Westinghouse, сучасний, з набагато вищим рівнем безпеки, а ніж ті енергоблоки радянської конструкції, які ми маємо зараз. І звісно ж в рази кращі, ніж ті, що у себе зараз будує Росія”.

Президент Енергоатому Петро Котін також додав:

“Відокремлено також завдання президента України розглянути нові майданчики в Західній та Центральній Україні. Ми запропонували поки що Чигиринський майданчик. Ми також маємо звернення від Одеської громади про те, що вони хочуть мати у себе енергоблок. Це цікава інформація для нас. Обласна адміністрація звернулася із цим запитом до нас і це для нас дуже добрі новини”.

Нагадаємо, що 31 серпня 2021 року держпідприємство НАЕК “Енергоатом” та американська корпорація Westinghouse підписали меморандум про спільну добудову енергоблоку Хмельницької АЕС, а надалі – ще 4 атомні енергоблоки. Вартість проєкту оцінюється у $25-30 млрд.

Зараз Котін уточнив, що війна з РФ буде відкладати на період воєнного стану реальний початок будівництва.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  TelegramНовини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено