Мова йшла про групи «А», «B» та «С». До перших двох категорій належали здорові і працездатні, до третьої – хворі, старі та непрацездатні. Особи категорії «А» жили в центрі ґетто, «Б» – в районі вулиць Галицької – Петра Скарги й вважалися «робочим резервом».
Для категорії «С» (понад 3 тис. осіб) було виділено два непристосованих приміщення – колишнього зернового млина, будівлі на сучасній вулиці Довгій.
Це був своєрідний «табір смерті» в ґетто, оскільки тут відбувалися регулярні масові страти.
З метою «профілактики» гестапівці та поліцаї регулярно відвідували млин і фабрику й розстрілювали дітей, хворих, жінок, людей похилого віку, розширюючи таким чином «житлову площу» на кілька днів для ще живих.
У квітні 1942 р. близько 3 тис. непрацездатних із категорії «С» було знищено. Населення в цьому «таборі смерті» постійно змінювалося, оскільки з квітня 1942 р. до Станіслава почали привозити євреїв з інших ґетто, більшість з яких відразу відправляли до Янівського концтабору у Львові та «таборів смерті» на території Польщі (Белжець, Майданек).
Перебувати в ґетто дозволяли тільки працездатним євреям. Німецька поліція час від часу проводила облави на тих, хто не міг працювати.
7 травня 1942 р. близько 600 євреїв з ґетто розстріляли. У травні-серпні 1942 р. під час кількаразових облав у пошуках заборонених продовольчих продуктів на території ґетто нацисти розстріляли ще 400 євреїв.
Читайте також:
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: вулиця Стефаника (ФОТО)
- Мандри непомітним Франківськом: вулиця Рєпіна (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: вулиця Лермонтова (ФОТО)
- Мандри непомітним Франківськом: вулиця Маланюка (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: потік Млинівка (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: єврейський цвинтар за озером (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: цвинтар “У Спузяка” та пошуки вампіра (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: загадкова історія озера на Товарній (ФОТО)
- Мандри непомітним Івано-Франківськом: “Колонія Лібермана” в Станіславові (ФОТО)